Jaunumi

Smieklu terapijas meistarklase

2017-02-12

Sestdien, 11.februārī organizācijas Motus Vita biedri piedalījās interaktīvajā smieklu terapijas un dziļas relaksācijas instruktora Andreja Bašuna (centrs „Cilvēka ceļš”) meistarklasē. Andrejs ir publikāciju par cilvēka attīstību autors, spīkeris starptautiskajās konferencēs, un piekrita padalīties zināšanās, kā atslābināties, piepildīt sirdi ar siltumu, iemācīties daudz smieties. Semināra dalībnieki pacēla slimību un to iemeslu tēmas, uzzināja, kā izvairīties no iekšējā tukšuma sajūtas. Cilvēkiem ar invaliditāti šis ir viens no svarīgākajiem jautājumiem. Kā piepildīt savu dzīvi, atrast tai jēgu, kad pats liktenis „apcirta spārnus”? Svētās Ģimenes mājas telpās par dziļām un sarežģītām lietām runājām viegli un ar smaidu.

lasīt tālāk

„Motus Vita” saņēma atzinības rakstu nominācijā „Sociālā kampaņa”

2017-02-11

“Gada balvas personu ar invaliditi atbalstam” pasniegšanas ceremonijā biedrība „Motus Vita” svinīgi saņēma atzinības rakstu nominācijā „Sociālā kampaņa”. Šī ir viena no septiņām nominācijām, kurās var piedalīties nevalstiskās organizācijas, kas nodarbojas ar invaliditātes jautājumiem. Konkursu organizē tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons”. Uzvarētājus nosaka žūrija, kuras sastāvā ir vairākas sabiedrībā zināmas personas.

lasīt tālāk

Teātra studija

2017-02-04

2017. gada 4. februārī Svētās Ģimenes Mājas telpās notika kārtējā nodarbība Teātra studijas ietvaros.

Nodarbību vadīja “ATKLĀTAIS TEĀTRIS” projekta autori Tatjana Čerkovska – mākslas platformas STADIA vadītāja, aktrise, teātra pedagoģe, un Andrejs Garkavi – mākslas platformas STADIA mākslinieciskais direktors, aktieris, režisors.

 
lasīt tālāk

MOTUS VITA svētki ART RIGA FAIR 2016 mākslu festivālā

2016-12-15

2016. gada 26. novembrī Starptautiskā mākslu festivāla ART RIGA FAIR 2016 ietvaros, ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība MOTUS VITA sarīkoja svētkus tās dalībniekiem un draugiem.

Bieži vien pacientus, kas sirgst ar smagām slimībām, nomoka sajūta, ka viņi nav nevienam vajadzīgi, nav pieprasīti vai interesanti. Tie cilvēki, kuri slimības laikā cīnās ar šīm sajūtām un nosprauž sev konkrētus mērķis ārpus savas slimības, bieži apstādina vai pārvārē slimību un dzīvo interesantu, piesātinātu un pietiekami ilgu mūžu. 

lasīt tālāk

Radošais vakars kopā ar aktrisi Tatjanu Lukašenkovu

2016-10-20

Mēs labi zinām, kas ir teātris kā skatītāji. Bet kā rodas šīs brīnišķīgās aktieru spēles? Kas ir tie cilvēki, kas uzbur šo pasaku uz skatuves un kā viņi to dara? Atbildes uz šiem jautājumiem organizācijas MOTUS VITA biedri un mūsu viesi saņēma 2016.gada 18.septembrī. Profesijas noslēpumos dalījās Rīgas krievu teātra aktrise Tatjana Lukašenkova, kas ne tikai atklāti pastāstīja par savu ilggadējo profesionālo ceļu, bet arī parādīja sava talanta citu šķautni – kā dziedātāja. Priekšnesumā piedalījās lieliski mūziķi.

lasīt tālāk

Jurija Kušpelo runas mākslas meistarklašu cikls

2016-10-05

No 30. maijam līdz 3. jūnijam, Svētās Ģimenes Mājā, biedrība MOTUS VITA organizēja runas mākslas nodarbību ciklu, ko vadīja profesionālais aktieris, ziņu vadītājs Pirmajā Baltijas kanālā Jurijs Kušpelo. 

lasīt tālāk

Borisa un Ināras Teterevu fonda apbalvojums

2016-09-13

Piektdien, 20. maijā, atskatoties uz piecos fonda darbības gados paveikto, Borisa un Ināras Teterevu fonds pasākumā “Ne adatai kur nokrist” godināja labdarības un brīvprātīgā darba veicējus no visas Latvijas. Fonda godinājumu par sasniegumiem saņēma 12 organizācijas.

lasīt tālāk

Teātra pasaule

2016-04-24

23. aprīlī „Svētās Ģimenes Mājā” Svetlana Keneciusa, teātra „Brīvo aktieru biedrība” dramaturģe un režisore, radošās apvienības „Atmosfēra” mākslinieciskā vadītāja, organizēja kārtējo tikšanos ar organizācijas „MOTUS VITA” teātra cienītājiem.

lasīt tālāk

Mans četrkājainais draugs

2016-04-16

2016. gada16. aprīlī “ROYAL CANIN Dino Arena” laukumā notika interesanta un neparasta darbība. Latviešu māksliniece Līga Zīle piedāvāja savas satriecošās gleznas par suņiem, stāstīja par savu darbu un palīdzēja katram dalībniekam izgatavot krāsainu un neatkārtojamu sava suņa gleznu.
 

lasīt tālāk

Teātra māksla kā dzīvesveids

2016-04-09

9. aprīlī teātra cienītāji no organizācijas MOTUS VITA  pulcējās apbrīnojami skaistajā, vēsturiskajā Svētās Ģimenes mājas zālē, kuras sienas ir piesūcinātas ar senu gadsimtu vēsturi. Tikšanās tika veltīta teātrim. Svetlana Keneciusa, "Brīvo aktieru savienības" dramaturģe un teātra režisore, radošās apvienības "Atmosfēra" mākslinieciskā vadītāja mums pastāstīja daudz interesanta par teātra dzīvi.
 

lasīt tālāk

Vecāki raksti