Jaunumi

VII Ziemeļu ALS/MND Alianses konference “Baltijas tilts”

2012-12-04

 

Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība “MOTUS VITA”  ir organizējusi un vadījusi VII Ziemeļu ALS/NMD Alianses konferenci “Baltijas tilts”, kura norisinājās 2012. gadā no 12. – 14. augustam Valsts aģentūrās “Sociālās integrācijas centrs” telpās Jūrmalā.

 

Konferences uzdevumi:

 

1.     Iegūt no konferences dalībvalstīm pozitīvu pieredzi par problēmu risināšanu cilvēkiem ar ALS/MND saslimšanām.

2.     Novērtēt situāciju Latvijā ar ALS/MND slimnieku diagnosticēšanu, ārstēšanu un rehabilitāciju. Balstoties uz starptautisku pieredzi, izstrādāt sistēmu, kas ļautu diagnosticēt slimību agrīnā stadijā, pilnīgi novērtēt pacienta veselības stāvokli, lai piemeklētu vispiemērotākos risinājumus.

3.     Izstrādāt prakstisku pakalpojumu spektru, kas paredzēti Latvijas ekspertiem un ALS/MND slimniekiem un iegūt pieredzi, kas veicinātu slimnieku maksimālu neatkarību.

 

Konferencē tika diskutēts par ALS/MND slimniekiem svarīgām tēmām: kā plānot savu dzīvi pēc diagnozes uzstādīšanas, kā pagarināt dzīves aktīvo periodu, kādu jaunu specialitāti izvēlēties, lai turpinātu aktīvu dzīves veidu, kā sagatavot savu dzīves vietu turpmākai dzīvošanai, zinot, ka veselības stāvoklis neizbēgami pasliktināsies, kādi palīglīdzekļi eksistē un kā tos praksē pielietot, kas ir jāiemācās slimniekam un viņa tuviniekiem, lai sagatavotos slimības norisei.

Diskusiju un analīzes rezultātā ir izveidota tabula, kurā apkopoti dati par ALS/MND saslmšanām starp konferences dalībvalstīm un izstrādāts darbības plāns situācijas uzlabošanai Latvijā.

Konferencē piedalījās 82 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm (pacienti, asistenti, mediķi un sociālie darbinieki, valsts un pašvaldību pārstāvji).

 

Konferences dalībnieki:

- International Alliance of ALS/MND Associations,   www.alsmndalliance.org

- MND Association of Iceland,  www.mnd.is

- Muskelsvindfonden,   www.muskelsvindfonden.dk

- Estonian Association of Muscular Disorders,   www.els.ee

- Russian Chariti ALS Foundation,  www.basunet.ru

- Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO,  www.sustento.lv

- Cilvēku ar īpašam vajadzībām biedrība MOTUS VITA,  www.motusvita.lv

- Latvijas Republikas Veselības ministrija,  www.vm.gov.lv

- Rīgas domes Labklājības departaments,  www.ld.riga.lv

- VSIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" speciālisti,  www.stradini.lv

- Valsts aģentūra „Sociālās integrācijas centrs”  http://hotelsiva.lv/

 

ALS/MND saslimšanas atbilst reto slimību grupai. Šo slimnieku veselības stāvoklis un dzīves kvalitāte ir atkarīga no tā, vai Latvijā vispār eksistē mūsdienīga un kvalitatīva palīdzības sniegšanas sistēma. Šīs konferences rezultātiem ir jākļūst par pamatu mūsdienīgai palīdzības sniegšanas sistēmai ALS/MND slimnieku dzīves kvalitātes uzlabošanai.

atpakaļ