Jaunumi

“Darbs dara darītāju”

2012-11-18

 

11.novembrī Rīgā Borisa un Ināras Teterevu fonda pasākumā „Darbs dara darītāju” apbalvoja labākos Latvijas brīvprātīgā darba veicējus – biedrību un nodibinājumu vadītājus no visas Latvijas.

 

 

„Mūsu fonds atbalsta tos cilvēkus un organizācijas, kas dara visu, lai uzlabotu savu un līdzcilvēku dzīvi. Brīvprātīgo darbu godinam jau trešo gadu un patiesi ticam, ka izceļot šos cilvēkus, mēs visi kopā sniedzam impulsu arī citiem sabiedrības locekļiem arvien vairāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā. Mēs patiesi lepojamies, ka brīvprātīgā darba veicēji biedrībās un nodibinājumos visā valstī ar savu veikumu veido Latviju labāku - tādu, kādu mēs visi kopā vēlamies to redzēt!” Boriss Teterevs.

“Ikdienas darbs, kuru visos Latvijas novados veic fonda atbalstītās 150 organizācijas un to 6300 brīvprātīgie, ir patiess sirds darbs. Kopumā šie cilvēki ir ziedojuši 617 000 darba stundu. Šādu apjomu viens brīvprātīgais spētu paveikt 325 gados un tā apmaksai būtu nepieciešami vismaz 1,9 miljoni latu. Šogad fonds īpaši apbalvo tieši biedrību un nodibinājumu vadītājus, kuri ir ne tikai mazo organizāciju centri, bet nereti ar savu darbošanos sniedz piemēru un iedvesmu,” akcentē Borisa un Ināras Teterevu fonda direktors Mareks Indriksons.

Pasākumā “Darbs dara darītāju” Boriss un Ināra Teterevi apbalvoja biedrību un nodibinājumu vadītājus:

 

• Latvijas sieviešu invalīdu asociācijas "Aspazija" valdes priekšsēdētāju Ilzi Laini, Olaines nodaļas vadītāju Leontīni Bērziņu un Olaines nodaļas Audēju grupas vadītāju Daci Urbanoviču

 • biedrības “Kalsnavas jaunieši” vadītāju Lindu Ūdru-Rizgu,

 • Talsu pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāju Antonu Kivlenieku,

 • Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrības “Motus Vita” vadītāju Valēriju Rakovu,

 • Lietišķo sieviešu apvienības priekšsēdētāju Irinu Pētersoni,

 • nodibinājuma “Dzīvnieku drauga fonds” vadītāju Sovitu Vību,

 • Saldus pensionāru biedrības vadītāju Francisku Slucku,

 • Rēzeknes māmiņu kluba vadītāju Olgu Strodi,

 • biedrības “Aizputes samarietis” vadītāju Edvīnu Skuju,

 • Bērnu un jauniešu starptautiskās biedrības “Eventus” vadītāju Tatjanu Stepanovu,

 • Biedrības “Dziesmotā senatne” līdzšinējo vadītāju Ausmu Dzintari un ansambļa vēstures glabātāju Anastasiju Lūkinu.

„Darbs dara darītāju” pulcināja vairāk kā 550 brīvprātīgā darba veicējus no visiem Latvijas reģioniem, kas savu laiku ziedo darbam māmiņu, pilsētu un lauku senioru atbalsta, dzīvnieku aizsardzības, kultūras un vietējo kopienu attīstības un citu jomu organizācijās. Par godu brīvprātīgajiem jauniešu koris Kamēr... atskaņoja ciklu jauktajam korim Mēness dziesmas diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir dibināts 2010. gadā ar mērķi veicināt kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un ārpus tās robežām. 2010. gadā Inārai Teterevai pasniegta Lietišķo sieviešu apvienības gada balva nominācijā „Dāsnākā mecenāte”, bet 2011. gada nogalē mecenātiem Borisam un Inārai Tetereviem pasniegta „Cicerona” godalga par ieguldījumu Rundāles pils atjaunošanā un atbalstu izglītībai. 2012. gadā ar fonda palīdzību sniegts atbalsts aptuveni 120 tūkstošiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Rīgas domes svinīgajā sēdē šodien, 18. novembrī, mecenātus Borisu un Ināru Teterevus godināja kā "Gada rīdziniekus 2012” par labdarības un kultūras mecenātisma tradīciju iedzīvināšanu Rīgā.

atpakaļ