Jaunumi

Motus Vita Kaļiņingradā! Starptautiska humanitārā misija «Паруса духа-2018»

2018-07-20

Motus Vita piedalījās starptautiskās humanitārās misijas «Паруса духа» finālā. Šī ir lieliska iespēja dalīties pieredzē ar kolēģiem no dažādām valstīm par sociālām inovācijām. Pasākuma organizatori regulāri lasa lekcijas par to, kā cilvēki ar ierobežotām iespējām var realizēt sevi dažādās dzīves jomās. Inklūzivās autormetodes ir ļoti pieprasītas lielajos uzņēmumos. Starptautiskā foruma ietvaros Motus Vita arī prezentēja savu skatījumu par inklūzijām mūsdienu pasaulē.

lasīt tālāk

Inkluzīvā regate Rīgā

2018-07-11

2018. gada 1. un 2. jūnijā Rīgas sporta burāšanas centrā startēja starptautiskās humanitārās misijas “Gara buras” piecpadsmitais posms. Pirmajā dienā MOTUS VITA dalībnieki iepazinās ar komandu locekļiem, profesionālajiem burātājiem, izgāja drošības tehnikas apmācību un instruktāžu, veica treniņbraucienu. Bet 2. jūnijā notika pati regate, kurā piedalījās trīs jahtas. Šajā dienā personas ar invaliditāti kļuva par pilnvērtīgiem komandu locekļiem un veica noteiktus pienākumus, sekojot jahtu kapteiņu norādījumiem. Iesaistīšanās kopīgā lietā piepildīja sirdis ar prieku! Visiem dalībniekiem ar invaliditāti šis bija pirmais mūžā izbrauciens zem burām.

 

lasīt tālāk

Trenings labsajūtai un motivācijai

2018-05-09

Nav noslēpums, ka fiziskā veselība ir cieši saistīta ar mūsu iekšējo stāvokli. Pārvaldīt emocijas ir vieglāk, kad saproti sevi, apzinies savas iespējas, turklāt objektīvi vērtē savus kompleksus un psiholoģiskas barjeras. Jo dziļāk izzinām sevi, jo augstāka ir mūsu pašpārliecinātība. Ar tādu pamatu ir daudz vieglāk veidot interešu loku un realizēties izvēlētajā jomā! 

lasīt tālāk

Seminārs „Drošība un komforts”

2018-04-24

Pateicoties Latvijas ergoterapeitu asociācijas atbalstam mums izdevās organizēt semināru ciklu cilvēkiem ar ierobežotām iespējām par drošību un komfortu viņu ikdienā.

Šī ir pilna informācija par to kā saņemt un pareizi lietot tehniskos palīglīdzekļus, ievērojot kritienu risku faktorus. 

Seminārā LEA Studentu apakšgrupas un RSU Ergoterapijas studiju programmas studentes - Sabīne Mikulāne, Anita Gžibovska un Jana Bagņana izglītoja biedrības "MOTUS VITA" biedrus un semināra dalībniekus par tehnisko palīglīdzekļu aprites sistēmu, alternatīvām iespējām tehnisko palīglīdzekļu saņemšanā un profilakses pamatprincipiem. Seminārā piedalījās arī praktizējoši ergoterapeiti Toms Bērants un Aleksandrs Grjadovojs, kas sniedza atbildes uz dalībnieku jautājumiem.

 

lasīt tālāk

Ceļš uz veselību caur mākslu

2018-02-18

“Neticu!” – šo slavenā krievu teātra režisora un pasniedzēja Staņislavska teicienu noteikti pazīst ikviens, kurš interesējas par teātri. Bet kā lai panāk to, ka Tev notic ne tikai Staņislavskis, bet arī apkārtējie? Kas tam ir nepieciešams? Kas man traucē? Tieši šos savus “noslēpumus” mēs arī cenšamies atklāt aktiermākslas nodarbībās kopā ar teātra pedagogu Tatjanu Čerkovsku un režisoru Andreju Garkavi (STADIA mākslas platforma).

 

lasīt tālāk

Semināri starptautiskajā lidostā “Rīga”

2018-02-16

2018. gada 25. janvārī un 13.februārī starptautiskās lidostas “Rīga” mācību centrā notika semināro lidostas darbiniekiem, kas strādā tieši ar pasažieriem. Semināru galvenais mērķis bija sniegt darbiniekiem informāciju par to, kā nodrošināt maksimālo komfortu un drošību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

lasīt tālāk

Labdarības pasākums ar glābējsuņu dalību

2017-12-14

3. decembrī t/c Dino Zoo Pasaule norisinājās labdarības pasākums «Krāsainās ķepas”, kurā piedalījās Latvijas mākslinieki, apvienības Bezvests.lv kinologi un viņu četrkājāinie draugi – glābējsuņi. Pasākumu organizēja: cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība MOTUS VITA.

lasīt tālāk

Es vēlos, lai mani sadzird!

2017-10-03

“Vēlos, lai mani saprot», „Es gribu būt interesants sarunu bieds” – bieži gadās dzirdēt šādas atziņas. Cilvēkiem ar ierobežotām iespējām pārliecinātība ir sevišķi svarīga. Tieši šim nolūkam Motus Vita uzsāka sadarbību ar teātra studiju STADIA. Ar Boris un Ināras Teterevu fonda atbalstu visu 2017. gadu notiek dažādi pasākumi, kas veicina komunikācijas iemaņu, publisko uzstāšanos un aktiermākslas attīstību. 

lasīt tālāk

Borisa Levi autorvakars

2017-08-06

19. jūlijā plkst. 18.00 HAPPY ART MUSEUM telpās noritēja komponista un producenta Borisa Levi jaunrades vakars, ko rīkoja MOTUS VITA biedrība. Pasākumā piedalījās Borisa draugi – teātra režisors un pasniedzējs Aba Gercbahs, kā arī rakstnieks Sergejs Čerņikovs.

lasīt tālāk

Motus Vita biedri izstādē „Prado 12 raksturi”

2017-06-26

Izsakām pateicību Borisa un Ināras Teterevu fondam, kas Motus Vita biedriem uzdāvināja iespēju baudīt īstu mākslu. Muzejā „Rīgas birža” no 25.marta līdz 16.jūlijam apskatāma unikāla gleznu kolekcija no pasaulslavena muzeja „Prado”. Divpadsmit meistardarbi gadsimtiem priecējuši miljoniem skatītāju Spānijas lielākajā muzejā, bet tagad, ar Borisa un Ināras Teterevu atbalstu tapusi pirmā ekspozīja Baltijas valstīs. Šī ir mecenātu dāvana Latvijas Republikas simtgadei.

lasīt tālāk

Vecāki raksti